Expozice představí na dvanácti panelech historický význam rodu a jeho hospodářské a správní aktivity nejen v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, ale i v rámci světových dějin. Návštěvníky seznámí též s rolí knížectví dnes, s jeho přínosem k inovacím a s historickou snahou o udržitelný život na planetě.

Původní vnitřní zařízení kavárny.
Proslulá opavská kavárna znovu otevře. Zažila vzestupy i pády

Vazby knížecího rodu na Opavsko jsou historicky velmi těsné. Lichtenštejnové zde působili čtyři století a znaky Opavy a Krnova jsou stále součástí lichtenštejnského národního znaku. Dokonce kníže Jan Adam II. je dodnes titulován jako vévoda opavský a krnovský.

Cyklistika je jeho celoživotní vášní. Také proto se Jan Schindler rozhodl téměř před třiceti lety otevřít první prodejnu Mojekolo. Od té doby se mu podařilo vybudovat největší maloobchodní cyklistickou síť v tuzemsku s dvanácti „kamennými“ prodejnami v ČR
Jan Schindler: Brzy se budeme ptát, kdo že si koupil normální kolo bez pohonu

Výstava není stejná, jako byla ta dřívejší v Historické výstavní síni Slezského zemského muzea, která se zabývala především historií. Ta současná se zaměřuje víc na současnost Lichtenštejnského knížectví.