„Doktor Petr Štěpánek na onkologii Slezské nemocnice v Opavě prováděl kontrolu stoprocentně. Okamžitě zjistil, na rozdíl od posudkového lékaře, že jde o velký problém. 28. ledna letošního roku jsem nastoupil do nemocnice a o den později už jsem šel na operaci,“ popisuje Špakovský.

Jak dále říká, primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení doktor Hanna Bachar ho seznámil s možností anesteziologie. „Za celý pobyt v nemocnici jsem ani jednou necítil bolest. Operace vedená primářem chirurgie doktorem Jiřím Hájkem za asistence primáře centrálních operačních sálů Tomáše Papugy a doktora chirurgie Daniela Niesnera proběhla velmi dobře,“ uvedl s tím, že následující dny se už mohl začít pohybovat.

Poté byl Ludger Špakovský několik dní na jednotce intenzivní péče vedené primářem Papugou. „Kolektiv pracovníků je vynikající, dá se s nimi povídat. Uvědomují si, v jaké jsou lidé situaci,“ podotkl Špakovský.

4. února byl na chirurgickém oddělení vedeném doktorem Miroslavem Rafajem. „Péče celého personálu a sestřiček byla skvělá, opravdu mají lidský přístup. A od 9. února jsem doma,“ neskrýval radost Špakovský.

Podle jeho slov je Slezská nemocnice v Opavě perfektně vybavená. „Lékaři a sestry odvádějí podstatně více, než je jejich práce, a dávají do toho kus lidskosti. Primář Hájek má na starosti obrovský blok, a přesto si najde slovo pro každého pacienta,“ zmínil.

„Chtěl bych dát na vědomí, že se lidé nemusí opavské nemocnice bát,“ uzavřel Ludger Špakovský.