Na naše informace negativně reagovali nejen čtenáři ve svých ohlasech, ale tato ne zcela odůvodněná akce zarazila především samotné občany Hradce nad Moravicí a Žimrovic.

Jak uvedl neoficiální hradecký informační web hradecinfo.cz, iniciativy v tomto směru se chopilo občanské sdružení Za lepší Hradec. To v tomto týdnu zveřejnilo petiční akci, kterou požaduje navrácení cyklostezky na původní trasu.

„Jedním z hlavních argumentů pro vznik petice bylo to, že nová trasa vede mnohem náročnějším a nebezpečnějším terénem než vedla dosud,“ uvedl pro hradecinfo.cz Lukáš Machura z občanského sdružení Za lepší Hradec s tím, že v některých místech je pro nezkušené cyklisty nesjízdná, například stoupání u Melčského potoka.

Navíc přibližně dvoukilometrový úsek je přesunut na frekventovanou silnici. „Tyto skutečnosti mohou mít negativní dopad na snížení počtu návštěvníků v regionu, zejména rodin s dětmi,“ soudí sdružení podle Machury.

Více informací najdou čtenáři na webu sdružení www.zalepsihradec.cz.

Petice samotná je pak pro podpisy občanů připravena v informačním centru v budově Městského úřadu v Hradci nad Moravicí a o víkendech v prodejně suvenýrů U Zvonečku nebo v Areálu dobré pohody v Žimrovicích.