Na úvod si vzal slovo předseda OZ Lubomír Fišer, aby přítomné s problematikou seznámil.

„Nyní již oficiálně víme, že výpověď nám město podalo. Ještě než k tomu došlo, byli jsme na schůzce u pana primátora, kde nám bylo ústně a bez zápisu řečeno, že se budou zahrádky rušit. Tento způsob jednání je velmi nestandardní. Na místo zahrádek mají být přesunuta dvě tréninková fotbalová hřiště SFC Opava a má vzniknout prostor pro sportovní vyžití veřejnosti,“ poznamenal Lubomír Fišer.

Po tomto konstatování se v sále zvedla vlna nevole.

„Zajímalo by mne, co je to termín opavská sportovní veřejnost. Pro koho to tedy bude sloužit? Je jasné, že jen pro SFC. Pokud to vyloženě chtějí pro veřejnost, mohou přece využít ten prostor naproti haly, kde svého času byly zahrádky zrušeny a teď tam není nic. Máme předplacené studny, ty mají nějakou hodnotu, k zahrádkám máme vybudován vztah. Přece se to nemůže jen tak zamést pod práh. Musíme si společně své zahrádky obhájit,“ vyjádřil se jeden ze zahrádkářů Ivo Kocián.

S jeho slovy souhlasili všichni přítomní. Během podvečera padaly ještě další argumenty proti rušení zahrádek. Například to, že město má investovat raději do obchvatů než do stavby bazénu a pozemky, kde má nová stavba vzniknout, se nacházejí v záplavové oblasti. Padlo také to, že město nemá zajištěn pro zahrádkáře případný náhradní prostor a zmiňovaly se také volby do zastupitelstev obcí, které proběhnou za rok.

„Nevěřím, že to projde. Za rok bude na radnici sedět někdo úplně jiný a pochybuji, že bud chtít investovat do bazénu,“ mínil další z přítomných Petr Švor.

„Bude to ještě dlouhý a těžký boj. Nebude to procházka růžovým sadem, ale jsme připraveni se bránit všemi zákonnými prostředky. Důležité je, abychom do toho šli společně,“ dodal závěrem Lubomír Fišer s tím, že příští jednání už by měla probíhat i za účasti opavské radnice.

Situaci budeme nadále sledovat a o jejím průběhu vás budeme informovat.