UFO, nebo přírodní úkaz? O tom asi uplynulou neděli při pohledu na noční oblohu nad zámkem v Hradci nad Moravicí přemýšlelo více lidí.

Zdá se vám to úsměvné? Pokud tento článek dočtete do konce, budete mít k úsměvům určitě důvod. Na nebi se totiž objevilo několik světelných objektů. Podle očitých svědků se vznášely dost vysoko ve vzduchu.

„Projížděli jsme Hradcem před devátou hodinou večerní a zaujalo nás asi dvacet svítících objektů. Neodhadli jsme, v jaké výšce jsou, ale vznášely se nad zámkem ve směru na Opavu. Okolo cesty zastavovali lidé a vypadalo to, jako když vyhlížejí UFO,“ uvedla jedna ze svědkyň této události Kateřina Skalíková z Opavy.

Naše redakce se rozhodla přijít záhadě na kloub. Že by v tom měly prsty průvodkyně při noční prohlídce zámku, jsme mohli rovnou vyloučit. Prohlídka se totiž konala v sobotu.

Podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petra Kůdely neměli hasiči žádnou takovou akci v neděli hlášenu a ani k něčemu podobnému nevyjížděli. Jasno nám do případu nevnesl ani kastelán zámku Radomír Přibyla. Zvláštní úkaz si nedovedl vysvětlit.

Stejně tak nám žádné bližší informace nebyl schopen sdělit ani starosta Hradce nad Moravicí Karel Valušek. „O ničem takovém jsem neslyšel, a to jsem se pohyboval hodně mezi lidmi,“ uvedl Valušek.

Záhadu nám rozluštil až provozní restaurace v Červeném zámku. „Měli jsme tu výjimečně v neděli svatbu a svatební hosté z Německa po setmění vypustili do vzduchu balonky se svíčkami uvnitř, které stoupaly vzhůru,“ objasnili celou záhadu zaměstnanci restaurace.