Na webu města již probíhá anketa a zájemci mohou dát svůj hlas právě některému z projektů. Letos jsou nově rozděleny do dvou kategorií, a sice na projekty velké do 400 tisíc a malé do 100 tisíc korun.

V první skupině velkých projektů zatím vede Taneční parket pod širým nebem (117 hlasů), následuje Projekt Integrace (89 hlasů) a nápad pojmenovaný Vyšplhej si na své hnízdo (90 hlasů). V sekci malých projektů se na průběžném první místě drží Bosá stezka s názvem Řeka (60 hlasů), dále Mlžítka v centru města (55 hlasů) a třetí příčku zatím hájí Ptačí stezka po stopách historie Suchých Lazců (37 hlasů).

Anketa je pouze internetová, pokud někdo nemá k internetu přístup, může zajít do turistického infocentra na Horním náměstí, kde je zřízeno veřejné hlasovací místo. Průběžné výsledky jsou k vidění na webových stránkách slezské metropole.

Hlasování probíhá do pondělí 15. června do 12 hodin. Konečné výsledky budou známy v poledně o den později 16. června. Radnice letos na participativní rozpočet uvolnila 1,5 milionu korun.