„Něco jsem o tom četla v novinách a nic proti tomu nemám.“ sdělila nám třiašedesátiletá Marie Poláčková. Ani Josef Prajzler nevěděl, co se poblíž jeho domova bude stavět. Věra Otýpková nám rovněž více informací ohledně logistického centra nemohla sdělit. „Vím jen něco z novin.“ Podle padesátiletého Jiřího Prudila by logistické centrum mělo zastavět plochu zahrnující něco okolo deseti hektarů. „Ale zatím jako obyvatelé Suchých Lazců nic konkrétního ještě nevíme.“

Třiašedesátiletý Jindřich Louda o této věci mluvil i se starostou, ale žádné plány zatím neviděl a ani oficiální schůze, která by se zabývala touto problematikou, dosud neproběhla. „Lidé tady jsou pro i proti této výstavbě.“ dodal tento důchodce. Zato Ivana Lichá o logistickém centru ví a tato skutečnost jí nevadí. Také devětatřicetiletá Jana volná o plánovaném projektu věděla. „Pokud to bude pro dobrou věc, tak mi to nevadí.“ dokončila svou odpověď tato žena.

Jak vidí celou záležitost vedení obce? „Na posledním hlasování zastupitelstva rozhodlo všech osm přítomných zastupitelů pro výstavbu logistického centra. Navíc oznámení o změně územního plánu viselo na úřední desce a kdo z občanů chtěl, mohl se s ním seznámit,“ uvedl starosta Suchých Lazců Miloslav Kostřiba.