Na této louce, kde se mimochodem konají také akce spojené s Janáčkovým májem, má v budoucnu vyrůst obchodní středisko, v němž by sídlila prodejna společnosti Hruška a také pobočka České pošty. V přilehlém prostoru by pak vzniklo parkoviště pro pětapadesát aut.

„Pošta se v současnosti nachází v ne úplně vyhovujícím prostoru. Využívají ji místní a také lidé ze sousedních Markvartovic. Zaparkovat zde mohou pouze čtyři auta, což je žalostně málo," vysvětloval starosta Ludgeřovic Daniel Havlík, jenž je náměstkem krajského hejtmana pro dopravu a životní prostředí, a jedním dechem dodal:

„Se střediskem máme velké plány. Bude zde sídlit Hruška, Česká pošta a možná přibude i nějaká menší kavárnička. Momentálně jsme na začátku, uvidíme, jak dopadnou jednání."

Hlavním investorem do budovy obchodního střediska bude právě Hruška. Obec se však na stavbě bude spolupodílet. „V současnosti vám neřeknu přesnou částku. Na zastupitelstvu se bude řešit podoba smlouvy mezi obcí a společností Hruška.

V současnosti na Menšíkově louce nic není, objekt by se měl začít stavět v příštím roce, nejpozději pak během roku 2017. My bychom měli mít na starosti například napojení chodníků a podobně," vysvětloval čelní představitel Ludgeřovic.

Proměna místního centra ovšem nespočívá pouze v obchodním středisku, na křižovatce ulic Markvartovické s Hlučínskou nedaleko kostela by mohl být vybudován kruhový objezd. V obci chtějí sjednotit také autobusové zastávky.

„Po Ludgeřovicích jsou různě rozmístěny asi tři. Chtěli bychom mít jednu centrální zastávku, kam by přijížděly autobusy ve směru z Ostravy nebo Hlučína. Postavil by se zde záliv pro zastávku. Lidé by vystoupili a měli by to všude kousek. Do obchodu, na poštu, do kostela, na obecní úřad atd.," odhalil plány ludgeřovický starosta Daniel Havlík.