Pokud do Ludgeřovic sjíždíte ve směru z frekventované silnice I/56, která spojuje Hlučín s Ostravou, zanedlouho dojedete na křižovatku ulic Hlučínské s Markvartovickou, kde se můžete dostat do potíží.

„Je to skutečně problematické místo. Řidiči sjíždějící z „I/56ky“ často naberou vyšší rychlost. Chystaný kruhový objezd se jeví jako velice dobré řešení,“ kvitoval plánovanou krajskou stavbu místní starosta Daniel Havlík a vzápětí dodal:

„Přesné datum neznáme. Bylo nám řečeno, že by se mohlo stavět letos na podzim. Osobně si však myslím, že reálnější bude až příští rok, ale uvidíme. Okružní křižovatka si vyžádá investici v řádech jednotek milionů korun. Je to akce kraje.“

Kruhový objezd se stane součástí velkého projektu, jehož realizace je v Ludgeřovicích na spadnutí. O podrobnostech byli zdejší občané informováni na středeční veřejné schůzi, která proběhla v ludgeřovickém obecním domě. Hned vedle „kruháče“ by totiž mělo vzniknout centrum služeb. O něm se v obci hovoří minimálně 15 let.

Dosavadní developerské soutěže ovšem zkrachovaly a nadějně vypadá až ta poslední. Projekt iniciuje společnost Hruška, která v plánovaném centru bude mít obchod. Dostane se však i na další prodejny.

„Na poslední prezentaci se dolaďovaly některé věci. Výhoda je, že občané budou mít všechno pod jednou střechou. O to usilujeme už dlouho. Kromě obchodu se tam přemístí také pošta. U té současné jsou permanentní problémy s parkováním.

Nové parkoviště u tohoto centra pomůže vyřešit i tyto potíže,“ komentoval ludgeřovický starosta Daniel Havlík a vzápětí ještě doplnil: „V chystaném centru vznikne například i kavárna, hovoří se o drogerii a dalších prodejnách.“

Centrum a parkoviště vyroste na Menšíkově louce. V Ludgeřovicích by zejména odstavná plocha pro automobily mohla najít i další využití. „Plánujeme, že by se v tomto prostoru mohly konat různé obecní akce,“ uvedl čelní představitel obce nedaleko Hlučína.