Lyžařské areály stále těží z nedávné sněhové nadílky a začínající obleva provoz na v žádném ze čtyř areálů na Opavsku neohrozila. Na své si přijdou sjezdaři i milovníci běžecké stopy. Po dvou letech je znovu v provozu i lyžařský vlek v Zátiší u Pusté Polomi.

Zdejší vlek spravuje Lyžařský klub Pustá Polom. Podle jeho člena Marka Holuši tu provoz zahájili ve čtvrtek. „Jsme závislí na přírodním sněhu. Zatím ale jedeme bez problémů. Denně se tu lyžuje minimálně do 18. hodiny," upřesnil Holuša.

Areál pro běžkaře a lyžování na dětském svahu nabízí i Davidův mlýn ve Starých Těchanovicích. „Sněhu tu máme dost, ale přes den pomalu odtává. Máme tu několik tras pro běžkaře od dvou do čtyř kilometrů," uvedla zaměstnankyně areálu Renata Krásová.

K lyžování lákají i Guntramovice. Tamější vlek nabízí 600 dlouhou trať o šířce 100 metrů a převýšení 130 metrů. Areál se nachází na rozhraní Dolních a Horních Guntramovic. „Provoz jsme zahájili včera. Plánujeme lyžování o víkendu a pak se uvidí," uvedla Klára Vystrčilová ze Skiareálu Horní Guntramovice.

Sjezdaři můžou do areálu zavítat mezi 9. a 20. hodinou. „Máme tu i pětikilometrový běžecký okruh," dodala Vystrčilová.

Dalším lákadlem nejen pro sjezdaře může být i Vaňkův kopec v Horní Lhotě. Areál je prakticky nepřetržitě v provozu již od 9. prosince. „Máme tu přes metr sněhu. Máme v provozu všechny vleky. K dispozici tu je i půjčovna a skiservis," uvedl jeden z provozovatelů areálu Václav Kurka.

Na Vaňkově kopci si zalyžujete od 8.30 do 21.00.

Milan Freiberg