Podle majitelky jednoho z opavských secodhandů Martiny Šustkové zde nakupují většinou lidé, kteří rozumí značkám.

„Bývá to střední a vyšší třída. Ne ti, kteří mají hluboko do kapsy,“ vysvětluje se slovy, že zboží dováží z Anglie, Francie a Itálie. „Oblečení od lidí nevykupuji. Kdysi jsem to dělala, ale lidé toho zneužívali. Nosili nám například zboží nakoupené z jiného secodhandu a mysleli si, že to nepoznáme,“ podotkla.

To, že lidé mají o levné oděvy zájem, potvrdil také spolumajitel opavského secondhandu Yeah Michal Trávníček. „Nakupují u nás všechny skupiny. Často jsou to ženy na mateřské. Oděvy od lidí nevykupujeme, dovážíme je z Anglie. Přivezou to skrčené a mnohdy špinavé, takže se všechno pere a žehlí,“ vysvětlil. Také on se nechal slyšet, že oděvy od lidí nevykupují.

Zboží z Anglie, Belgie a Holandska si můžete koupit v secondhandu v Opavě-Kateřinkách. „Lidé se zajímají spíše o kvalitnější zboží. Oceňují hlavně možnost nákupu známých značek, jako Next, Adidas, Gap a další. Na odbyt jde převážně kojenecké a dětské zboží,“ řekla majitelka obchodu Hana Valušková, podle které zde nakupují převážně ženy mladší a střední generace. „Nakupují pro sebe, děti i vnoučata. Muži chodí méně, ale pokud přijdou, zajímají je hlavně sportovní oděvy,“ doplnila s tím, že oblečení od lidí nevykupuje.

Nejžádanější zboží pochází z Anglie. Taková jsou slova majitele secondhandu v Kyjovicích, který má v současnosti pozastavenou činnost. „Zboží z Anglie je momentálně nejkvalitnější a odpovídá módním trendům. Oděvy dovážené z Německa spíše uspokojí lidi větších velikostí,“ míní majitel Zbyněk Petruška. Na otázku, jaká skupina lidí v secondhandu nejčastěji nakupuje, odpověděl: „Naučil jsem tu nakupovat lidi středních a vyšších tříd. Postavil jsem tuto strategii také na tom, že jsem dovážené zboží sám nosil a tím i prezentoval­.“