Trenér domácích Vilém Hrbáč přiznal, že se jeho tým musel od začátku vyrovnávat s kvalitní obranou Budišova: „Ano, je tomu tak. Hosté měli velice dobře organizovanou defenzivu, přes niž bývalo těžké se prosadit. Soupeřovi hráči se vytasili proti našemu technickému pojetí hry důrazem v osobních soubojích, nasazením a obětavostí.“

Přesto Malé Hoštice mohly vést už po prvním poločase. Po dvou standardních situacích se balon dostal až na ke Sližovi respektive Skalíkovi, ale ani jeden z této dvojice však v zakončení úspěšný nebyl. Prvně jmenovaný mohl dokonce přidat další branku, ovšem jeho samostatné sólo vyšlo také vniveč.

Hostující celek se během první půle dostal do dvou vážnějších příležitostí, a především šance, kdy Vondrouš stál před odkrytou bránou a nedal, může hosty mrzet. Scénář druhého poločasu byl stejný až do konce.

„Mírná územní převaha byla na soupeřově straně, ale nám se dařilo chodit do rychlých brejků,“ pokračoval dále Hrbáč. Dva z nich se ukázaly být rozhodující. V jednaosmdesáté minutě Sliž utekl po levé straně odcentroval na Skalíka, který z první krásně poslal domácí do vedení.

Druhá branka přišla o čtyři minuty nato, když Sliž po nezištné přihrávce Thiemela napálil míč do břevna, od něhož putoval míč do brány.

Předtím nežli padly dvě branky domácích se ale stala dost zvláštní věc. Po faulu v šestnáctce Hoštic rozhodčí nejprve pískl penaltu, ale vzápětí změnil své rozhodnutí a vyzval hostující hráče k rozehrávce rohového kopu.

Za stavu 2:0 pak hlavní arbitr i utkání ukončil.

„Budišov přijel do Malých Hoštic výborně fyzicky připraven. Musím říci, že vybojovat proti němu tři body nám dalo docela zabrat,“ doplnil Vilém Hrbáč.

„Na šance vyhrály Hoštice. Troufnu si však říci, že kdyby nám sudí uznal pokutový kop a my bychom jej proměnili, Budišov by minimálně neprohrál,“ vzkázal vedoucí mužstva hostí Jaroslav Kostecki.

Malé Hoštice - Budišov nad Budišovkou 2:0 (0:0)
Branky: 81. Skalík, 85. Sliž
Sestava Malých Hoštic: Ballok – Kania, Fuss, Unruh, Kurzica (87. Kopťák) – M. Staníček, R. Staníček (70. Mlýnek), Thiemel, Chřibek – Skalík, Sliž
Sestava Budišova: Molek – Dostál (80. Hasala), Schlauch, Vícha, Botek – Tobolík, Vondrouš, Oleják – Fluss, Kirchner (70. Kašpárek), Modelský

(dus, hab, rob)

Tabulka Okresního přeboru po 4. kole.