Ty letošní začaly už ve čtvrtek a končily v neděli. Pestrý program nabídla návštěvníkům právě sobota. Od půl třetí si do prostoru mezi obecní kaplí a hasičskou zbrojnicí našli cestu především milovníci dechovky. Od půl třetí se totiž na pódiu představila kapela Březovjané.

PROGRAM NABÍDL TAKÉ SKANZEN

Kdo neměl chuť jen tak sedět a poslouchat, mohl se podívat také do areálu obecního skanzenu, kde byly pro zájemce přichystány různé aktivity od omalovánek až po střelbu z luku, kterou si s oblibou vyzkoušeli také dospělí.

„Myslím, že je to super doprovodný program. Lukostřelbu jsem si vyzkoušela poprvé a není to zdaleka tak jednoduché, jak se může zdát. Místní skanzen je pěkný a určitě je dobře, že jej dnes takto využili. Také vnitřní výstava se mi moc líbí," uvedla jedna z návštěvnic odpustu a skanzenu Marie Váchová.

Přímo v jednotlivých místnostech historického domu mohli lidé zhlédnout výstavu Háčkovaný svět.

Teplé slunečné odpoledne odpustu opravdu přálo a přálo také dětem, které si užívaly zábavu na skákacích hradech, kolotoči nebo speciálních trampolínách. Na všechny atrakce měly volný vstup.

RODINNÁ SETKÁNÍ

Na odpust si našli cestu nejen občané Malých Hoštic, ale i ti z okolních obcí nebo přímo z Opavy. Byla to také příležitost k setkání rodin a známých.

„Bydlím v Opavě, ale mám tady v Hošticích rodinu - tetu, strejdu, bratrance, sestřenice. Pochází odtud totiž můj otec. Je pravda, že je tak často nevídám, a tak jsem dnešek krásně využila k tomu, abych se za nimi přijela podívat, pozdravila je a poklábosila, co je nového. Myslím, že je to na takovýchto akcích skvělé. Nemusí to celé být nutně jen o zábavě, ale i o tom setkávání," popisovala Bronislava Chřibková, která na odpust přijela z Opavy.

Kdo zaváhal a přišel v pozdějších odpoledních hodinách, nemuselo na něj už zbýt žádné volné místo k sezení. Prostor pod obrovskými stany byl zaplněn skoro do posledního místa. Všeobecný šum a smích dávaly tušit, že se návštěvníci dobře baví.

Kolem šesté hodiny se pódium začalo připravovat na vystoupení kapely FastFoot, která začala hrát o půl sedmé. Zpočátku byla atmosféra komornější a lidé byli ostýchaví. Nicméně postupem času se začali stále více osmělovat a kolem deváté hodiny se na pomyslný parket vrhli první odvážlivci. Veselí začalo nabírat na obrátkách a netrvalo příliš dlouho a prostor před pódiem byl téměř zaplněn tanečníky.

V průběhu celého sobotního programu měli návštěvníci odpustu k dispozici širokou nabídku občerstvení, které bylo v režii místních spolků.