„Vše začalo letos netradičně, minutou ticha za kamaráda a nadšeného mariášníka Zdeňka Varyše z Bratříkovic, který zemřel den před zahájením turnaje,“ řekl Deníku jeden z organizátorů Ivan Tvrďoch. Jak dále uvedl, z původních šedesáti přihlášených usedlo ke hracím stolům nakonec jedenapadesát hráčů, a to nejen z Opavy a blízkého okolí, ale i z Ostravy, Bohumína, Hlučína, Dolního Benešova, Kopřivnice či Havířova.

Po zhruba pěti hodinových kolech bylo rozhodnuto. Titul získal Opavan Pavel Rumpel a to s osmnácti body z celkových dvaceti možných. O další čtyři místa se podělili přespolní hráči - Jan Lukáč z Havířova, Arnošt Suchý z Bohumína, Josef Ranoš z Dolního Benešova a loňský vítěz Edvin Lakomý, taktéž z Dolního Benešova.

„Karetního souboje se zúčastnila také politička a bývalá poslankyně Jana Volfová. Ta se dlouho držela na předních pozicích, v závěru turnaje se ale propadla na šestadvacáté místo,“ informoval Ivan Tvrďoch a dodal: „Původně přihlášený primátor města Opava Zbyněk Stanjura se na poslední chvíli omluvil pro náhlé politické povinnosti.“ Pořadatelem akce byl Svaz dobrovolných hasičů Slavkov. Jeho předseda Alois Zahel obsadil v silné konkurenci slušné 14. místo.