Vše by se mělo vrátit do původního stavu nejpozději do září. To by v Markvartovicích chtěli mít kanalizaci kompletně hotovou. Loni byla zahájena první etapa, nyní se pokračuje na druhé. Ze čtrnácti kilometrů nového kanalizačního řadu chybí dodělat posledních pět set metrů.

„Nejhorší je momentálně úsek v Šilheřovické ulici. Zde nás totiž čeká obtížná práce. V jednom místě musíme propojit hned čtyři větve kanalizace, které vedou z různých stran. Zároveň je potřeba se dostat pod Ludgeřovický potok," vysvětloval markvartovický starosta Pavel Myslivec.

Dělníci se při výstavbě nyní ocitli v místech, kde je silnější provoz. Někteří řidiči se omezeními příliš nezabývají. „Nesetkáváme se s problémy, že by někdo byl netrpělivý a stěžoval si. Chybí spíše ohleduplnost vůči ostatním. Panují teď velká sucha, při stavebních pracích leží na cestách a chodnících spousty prachu.

Mnohým řidičům je to však jedno, riskují, projíždí tudy neúměrně rychle a vše se pak víří," pokračoval hlavní představitel obce.

Kanalizace, která se momentálně v Markvartovicích buduje, je gravitační. Náklady činí zhruba 160 milionů korun. Pětatřicet procent z této částky uhradí obec, zbytek pokryjí dotační peníze.

„Na hlavním řadu jsme museli pracovat v délce oněch čtrnácti kilometrů. Všechno ale zatím jde podle plánu, a jestli v tomto duchu budeme pokračovat i nadále, v září bude dokončena celá stavba. Kanalizací se napojujeme na sousední Ludgeřovice, ty pak na Petřkovice a ty zase na Ostravu," uvedl na závěr Pavel Myslivec.