Ve městě působí od roku 2006 závodní oddíl Luigino a předseda klubu Jan Krejčíř s městem spolupracoval na projektu stavby oválů. Za pětadvacet milionů korun z městského rozpočtu vznikly dva okruhy, jeden menší a jeden větší, dohromady měřící 600 metrů. Areál, který je svého druhu nejmodernějším sportovištěm v republice, navázal na Městské sady, kde je rekreačním bruslařům k dispozici rovněž několik tras, o které s však musejí dělit s dalšími návštěvníky. Postavený byl tak, aby v něm mohly probíhat i mistrovské závody. Ve městě navíc působí organizace Sportovní kurzy, která se věnuje i výuce in-line bruslení, což dokládá mimořádnou zálibu Opavanů v tomto sportu.

Festivalová Vojtěch stage.
Léto se sluší nejlépe přivítat festivalem - červnový Slunovrat se blíží

In-line areál v Žižkově ulici vstupuje letos do své druhé sezony a jeho dva ovály už nabídly prostor stovkám rekreačních bruslařů i účastníkům mistrovských závodů. Sportovci mohou kromě zmíněných oválů využívat též vybavené zázemí, postavené z několika unimo buněk do jednoho celku.

Nejnověji byl areál osázený mobiliářem, který doplnil celkové možnosti jeho prostoru. V dubnu přibylo mimo jiné i několik variabilních a mobilních laviček, zhotovených z ekologického recyklovaného materiálu. V tomto případě z textilního kompozitu tak, aby mohly být v případě potřeby využity například jako stupně pro vítěze.

Manželé Baranovi stojí u nové pokladničky. Už je zabetonovaná, takže krádeže peněz přestaly.
Lesní bar umí prověřit poctivost návštěvníků. Vyhrávají ti slušní, ale jen těsně

„Materiál zajišťuje jejich odolnost vůči počasí, poničení chemickými prostředky i standardnímu mechanickému poškození a měl by být dlouhodobě stabilní. Ze stejného materiálu jsme nechali vyrobit i stojany na kola a box, ve kterém jsou umístěny koše na papír, plast a sklo,“ představuje vedoucí kanceláře primátora Jana Foltysová nový inventář v in-line areálu. Město kladlo velký důraz právě na ekologický aspekt s přihlédnutím k tomu, že jde o prostor, ve kterém se scházejí sportovci různého věku se zálibou v pohybu na kolečkových bruslích.