Titulem druhá vicemistryně České republiky se může také pyšnit Kateřina Mališková, která jej získala v disciplíně sólo 2 baton, tedy v sólovém vystoupení s dvěma hůlkami. Show i sólová mažoretka Kateřina Mališková díky úspěchu na MČR postupují na Mistrovství světa.

Úspěch na republikovém klání zaznamenala nejen mladá krev, ale i tým rodičů, kteří závodili 
v kategorii Grandsenior pompom. Ti vybojovali titul nejvyšší a pro letošní rok se mohou pochlubit českým mistrovským titulem. Kadetky Sweet Roses ve finálových bojích nakonec obsadily skvělé páté místo a zajistily si tím tak postup na světové klání, které se bude konat v Praze.

Stejně dopadla i miniformace mix, která skončila těsně pod stupni vítězů. Opavské mažoretky měly své zástupkyně i v kategorii trojic. Trio kadetek ve složení Hartmannová, Supová a Hájková se díky sedmému místu na MČR zúčastní evropského klání stejně jako skupina juniorek High Roses. Mistrovství Evropy se v letošním roce bude konat v sousedním Polsku.

Opavské mažoretky pod vedením Jindřišky Tyranové letos úspěšně procházejí celou soutěžní sezonou a své úspěchy by rády zakončily na mezinárodních mistrovstvích.