Developerská skupina Saller group totiž v sousedství opavského hypermarketu Kaufland zahájila stavbu nového obchodního centra. Právě jeho součástí má být i historicky první opavský fasfood.

„Jestli otevřeme přímo McDonald´s, jak se mezi lidmi povídá, ještě nevíme. Jisté však je, že nějaký fastfood chceme Opavanům na sto procent nabídnout,“ vysvětluje člen Saller group Petr Leden. Toho, že by se v Opavě Macdonald´s neuchytil, se neobává. S tím souhlasí i třicetiletá Blanka Kostřicová z Opavy, která říká: „Myslím si, že trh v Opavě se pro tento typ stravování najde. Na druhou stranu mi ale žádný fasfood nechybí, nejím takové věci.“

McDonald ani jiný fastfood v Opavě nechybí ani Evě Kučové, jednadvacetileté studentce z Brumovic. „Občas do něj zajdu, ale tenhle amerikanismus se mi moc nelíbí,” uvádí studentka.

McDonald´s v Opavě? Dobrý nápad

Plány Saller group na první opavský fastfood naopak vítá šestadvacetiletý David Karčmář. „Já si myslím, že to je dobrý nápad. Mám strašně rád jejich zmrzlinu s karamelovou polevou, tu nikde jinde nemají. Ale nic jiného bych si tam asi nedal.” To čtyřiadvacetiletý Opavan Tomáš Kramný se těší nejen na zmrzlinu. „Určitě bych McDonald´s v Opavě uvítal a rozhodně by ho uvítalo plno dalších lidí, co znám. Sem tam dostanu chuť na jejich hamburger, jenže do Ostravy se mi pro něj zrovna jezdit nechce,” říká Kramný.

Mcdonald´s prý v Opavě postrádá i přítelkyně dvacetiletého studenta Michala Illíka z Opavy. „Miluje totiž jejich hranolky, což nechápu, protože mně přijdou odporné jako všude jinde,“ vysvětluje a dodává, že on osobně dává přednost jinému fastfoodu, a to na kuřecí „pochoutky“ zaměřeným jídelnám KFC.

McDonald´s milovaný i nenáviděný

Pokud patříte mezi nepatrnou hrstku obyvatel, kteří se dodnes s tímto fenoménem hamburgerů a hranolek nesetkali a netušíte, co si pod pojmem McDonald´s představit, tak vězte, že se jedná asi o nejkontroverznější „restauraci“ na světě. Tato svatyně konzumu a nezdravého stylu života si zakládá na tom, že své vysoce kalorické smažené jídlo dostanete všude na světě stejné a vždy během pár sekund.

I v naší republice se najdou lidé, kteří by se nešli najíst nikam jinam, stejně jako lidé, kteří na prodejny hamburgerového řetězce z různých známých i neznámých důvodů útočí dlažebními kostkami či dopravními značkami. Na to, zda se podobných vandalských scén dočkáme i v Opavě, si musíme počkat minimálně do léta.

(ans, jk)