Jedná se o vozidlo postavené na podvozku IVECO Eurocargo. „Městský dopravní podnik Opava vysoutěžil a záhy pořídil univerzální servisní nákladní vůz, kterému interně říkáme Bobík," uvádí ředitel MDPO Radek Filipczyk.

Nové servisní vozidlo disponuje pojízdnou dílnou, speciální technikou, vlastní elektrocentrálou, zvedací technikou pro naložení kol a jiné nezbytné provozní vybavení. Samozřejmostí je také naviják a kamerový systém, který zajistí bezpečnější práci osádky v zadní části vozidla. Bobík dokáže porouchaná vozidla, která váží do osmnácti tun, také pomocí tažného zařízení odtáhnout.

„Služba Bobíka u našeho dopravního podniku počítá s dvacetiletým provozem," slibuje Radek Filipczyk. Pořizovací cena nového technického vozidla byla 2,2 miliony korun. Bobík tak od tohoto týdne nahradil čtyřiadvacet let starý autobus Karosa, který doposud technické zabezpečení na tratích opavských autobusů a trolejbusů zajišťoval.

Konstrukce autobusu však umožňovala pouze nouzové odtažení vozidla. Opravy defektů či jiných závad byly prováděny ručně, bez použití techniky a jen v malém rozsahu, který servisní pick-up dovoloval.

Pořízením takto moderně a technicky vybaveného vozidla vedení dopravního podniku pomohlo pracovníkům v jejich práci v oblasti údržby a zlepší kvalitu zabezpečení provozu vozidel Městského dopravního podniku v Opavě.