Dopravní podnik vinou požáru přišel celkem o sedm svých trolejbusů a k obnově jejich vozového parku došlo až letos v září, a to díky koupi pěti nových trolejbusů v celkové hodnotě více než padesáti milionů korun.

Shořelou halu nahradí hala nová, kterou dopravní podnik právě dokončuje, a k jejímu zprovoznění dojde ke konci listopadu. Hala bude vybavena nejmodernější technikou protipožárního zabezpečení a kamerovým systémem pro operativní dohled nad zaparkovanými vozidly, aby k situaci podobné té z loňské roku už nedošlo.

Koupi nových vozidel ze 40 % financovaly prostředky získané z Evropské unie, vlastní zdroje MDPO a prostředky poskytnuté Svazem měst a obcí. Cestující veřejnou hromadnou dopravou to na cenách jízdného však nijak nepocítili a ke zdražování jízdenek nedošlo.

„Jízdné jsme nezdražovali a neplánujeme to ani do budoucna," vyjádřil se tiskový mluvčí Městského dopravního podniku Opava Jaromír Šimánek, který také potvrdil, že žádnou připomínku nešťastné události neplánují. Nutnost zakoupení nových vozů a s nimi spojená neplánovaná investice zapříčinila roční skluz v obměně vozového parku, kterou dopravní podnik realizuje.

Účetní ztráta, kterou podnik po požáru vykázal, je přibližně šest milionů korun.