Přežil jsem covidPřežil jsem covidZdroj: logoCovidová nákaza navštívila rodinu Petra Czudka po zápase v Kolíně a následném testováním celého týmu. „Prošli jsme si tím celá rodina, mě to ale trefilo nejvíce,“ přiznal někdejší vynikající rozehrávač. „Nebylo mi opravdu dobře. Deset dnů jsem ležel jako placka. Měl jsem horečky a velkým problémem pro mě bylo dojít na toaletu,“ svěřil se Petr Czudek, kterému hrozila i hospitalizace v nemocnici. „Když jsem se nadechl, že to bude lepší, vrátily se mi horečky. Žaludek jsem měl na vodě. V jednu chvíli to bylo docela dost na hraně,“ popisoval v kostce průběh covidové nákazy.

Devětačtyřicetiletý kouč přitom pravidelně sportuje, těší se výborné fyzické kondici, přesto ho covid tak těžce sestřelil.  „Je to asi individuální. Lumír Sedláček prodělal covid také. Příznaky neměl vůbec žádné. Nebýt pozitivního testu, tak ani neví, že ho má,“ poznamenal Petr Czudek a pokračoval: „V současné době si nedokáži vůbec představit, že bych se měl vrátit do plného zápřahu profesionálního sportovce. Každopádně je mi už lépe, než třeba před pěti dny.“

Kde k nákaze přišel přesně určit nedokázal. „Šlo o dvě až tři místa, ale přesně vytrasovat nešla,“ přiznal opavský kouč. Dlouho nákaze odolával. Přitom cestoval i s národním týmem. „Tak nějak si myslel, že už jsem covid prodělal a vidíte, nakonec tomu tak nebylo,“ pronesl.

Mimo provoz je v současné době celý jeho tým. „Do zápasového kolotoče naskočíme třetího dubna utkáním v Pardubicích. Do dvacátého dubna musíme zvládnout šest zápasů,“ podotkl trenér BK Opava. Jak bude jeho tým vypadat téměř třítýdenní pauze nedokáže říci. „Je to jako věštění z křišťálové koule. Někteří kluci ještě covid neměli. Musíme nyní tým dobře připravit na dohrání nadstavby a následné play off,“ řekl Petr Czudek, který ještě nevyloučil příchod možné posily. „Tahle možnost tady existuje. Pracujeme na tom,“ zakončil.