V mnohých světových, ale i velkých českých městech je to standard. Obyvatelé se na nejfrekventovanějších lokalitách, jako jsou nádraží, náměstí a parky, připojí kdykoliv potřebují k wi-fi síti. Jedním ze 170 českých měst se tak brzy stane i Hlučín. K dvěma místům s veřejnou internetovou sítí přibude dalších několik prostranství.

Radnice totiž získala peníze z evropské dotace na vybavení, samotnou instalaci a minimálně tříletou údržbu. Pozadu ale nezůstane ani Opava. Podobná městem placená služba už funguje například na Dolním náměstí.

„O veřejné síti na Dolním náměstí ale vůbec nevím, to je pro mne nová informace. Já mám data v mobilu, tak je využívám, když potřebuji. Je to jednodušší, rychlejší, nemusím nic řešit,“ uvedl obyvatel města Radim Korbel.

Wi-fi by měla být k dispozici také na Horním náměstí, na Ptačím vrchu, který je nejen v letních měsících plný rodin a lidí hledajících odpočinek.

„Já si sice platím internet v mobilu sám, ale je pravda, že se data rychle vyčerpají, tak je zapínám jen v nejnutnějších případech, a když je možnost, připojím se právě k nějaké bezplatné wi-fi síti,“ komentoval Tomáš Chalupski.

Uvažuje se také o posílení signálu na Městském koupališti a jeho rozšíření na zbytek Městských sadů.

„Kdyby se bezplatná wi-fi na těchto veřejných místech zavedla, určitě bych ji využíval. Mobilní data nemám, a tak vždy když potřebuji rychle něco zjistit, mám smůlu. Určitě je to dobrý nápad,“ kvitoval plány města Opavan Jiří Šoltis.