Všechny peníze jdou vždy konkrétním dětem, přímo se z nich hradí speciální rehabilitace, pomůcky a další.

Nyní by město chtělo zaplatit lázeňský pobyt i se speciálním rehabilitačním programem jedenáctiletému Lukáši Holubkovi. Na kontě sbírky je nyní 100 tisíc korun, jenže necelých 60 tisíc poputuje na podzimní rehabilitační program pětiletého Františka Štěpáníka, jemuž město finančně pomáhá už tři roky. Jeho matce se daří finance zajišťovat i z jiných zdrojů, avšak tentokrát nebyla úspěšná a 60 tisíci tak přispěje Hlučín.

O příspěvek na rehabilitaci žádala také rodina Holubkových. Lukáš Holubek trpí od narození hemiparézou celé pravé strany těla následkem dětské mozkové obrny a ADHD poruchou výslovnosti.

Do lázní mu lékaři doporučují jezdit alespoň dvakrát ročně, rodina se však nyní bojí, že podzimní termín nestihne. Původně mělo město přispět na pobyt 30 tisíci, zbytek by doplatila zdravotní pojišťovna chlapce. Jenže ta mu nakonec lázně neschválila. Město tak nyní hledá ještě minimálně dalších 20 tisíc korun, aby mohla Lukášovi uhradit alespoň třítýdenní pobyt včetně terapie RehaKlim. Ten vyjde na 60 tisíc, čtyři týdny v lázních pak na 80 tisíc.

„Aby mohl Lukáš odjet alespoň na tři týdny, chybí na účtu 20 tisíc korun. Jsem přesvědčena, že tyto peníze se nám podaří dát dohromady. A tak trochu doufám, že nakonec uhradíme i celé čtyři týdny. Věřím, že lidé v Hlučíně projeví solidaritu stejně jako při pomoci jiným dětem,“ uvedla místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová.

Číslo účtu, kam lidé mohou posílat peníze, je 6413092/0800.