Petiční archy najdou během úředních hodin na podatelně opavského magistrátu i na recepci u vchodu do magistrátního areálu na Krnovské ulici nebo v městském informačním centru. Popřípadě si petici mohou stáhnout i s archy z opavského webu (www.opava-city.cz) a odevzdat ji na zmíněných místech.

Petici za dostavbu silnice připravilo Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57, mezi jehož členy jsou obce, města a významné firmy ze západní části Moravskoslezského kraje podél uvedených komunikací. Stávající silnice I/11 mezi Opavou a Ostravou je z dopravního hlediska extrémně zatížena a má vysokou nehodovost.

„Rozhodnutí ministra považujeme za nekoncepční a neekonomické, postrádající racionální a analytické podklady. Navíc je v zásadním rozporu s programovým prohlášením vlády. Zamítnutím výstavby došlo tak k výrazné destabilizaci při budování páteřní silniční sítě na území Moravskoslezského kraje,“ konstatují za petiční výbor starostka obce Hrabyně Zdeňka Jordánová a tajemník Sdružení Martin Dostál.

Zastavení výstavby by mělo negativní dopad na rozvoj dopravní infrastruktury v západní části kraje. Rychlostní komunikace je nutnou podmínkou pro další rozvoj Opavska, Bruntálska, Krnovska, Osoblažska a západní části Ostravy. Jsou to oblasti postižené vysokou mírou nezaměstnanosti.

Zastavením této stavby navíc dojde k dalšímu zhoršování životního prostředí. Petiční výbor proto požaduje obnovení výstavby komunikace I/11 mezi Ostravou a Opavou a zajištění finančních prostředků na její realizaci.

Jedenáctku však brání i další petice. Více informací a petiční arch ke stažení naleznete na www.opava-ostrava.webnode.cz.

Podrobnější informace přineseme v úterním Opavském a hlučínském Regionu.

Jitka Hrušková, Zuzana Urbánková