Zájemci se mohli hlásit až do března, jenže tak vůbec nikdo neučinil, dorazila jen jedna jakási fiktivní obálka. Na svém dubnovém zasedání pak zastupitelé odklepli navýšení ceny na stavbu plovárny o 30 milionů na 380 milionů korun bez DPH. Nyní bylo spuštěno druhé kolo výběrového řízení.

„Došlo také k tomu, že některé objekty byly z projektu odstraněny. Konkrétně jde o jedno parkoviště, původně byla zamýšlena dvě. Dále vnitřní vybavení, které si budoucí nájemce vybaví podle sebe, například kanceláře. Snížili jsme kvalifikační předpoklady a zjednodušili výběrové řízení. Pokud by vše šlo optimálně, v půli července bychom mohli otevírat obálky,“ nastínil primátor Opavy Radim Křupala (ČSSD) s tím, že v září by se mohla uzavřít smlouva. Zároveň však řekl, že počítá s případným zdržením.

„Je pravděpodobné, že výběrové řízení může být někým třeba i bojkotováno. Hovořím o zkušenostech z prvního kola, kdy byla podána jakási nabídka v podobě papírů od slovenského občana. Ten se poté odvolal k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který však podnět zamítl.

Lze tedy očekávat, že může dojít k časovému posunu,“ doplnil Radim Křupala a dodal, že v celé věci stavby nového plaveckého krytého bazénu zůstává optimistou.