Město ve svých plánech na realizaci rekreační zóny Stříbrné jezero hodlá mimo jiné vybudovat dešťovou kanalizaci. Ta ale povede na částech pozemků ve vlastnictví Hadamczika. Ten naopak projevil zájem získat pozemek, který bezprostředně navazuje na jím nedávno vydražené parkoviště u hotelu Koruna.

Jde o zatravněný cíp před budovou České spořitelny.

Jak uvádí znalecký posudek, Hadamczikovy pozemky mají hodnotu 1 100 000 korun, zatímco pozemek města má hodnotu 683 000 korun. Součástí navrhované smlouvy tak je i finanční dorovnání, podle kterého město doplatí Hadamczikovi 417 000 korun.

Směnu pozemků ale považovali někteří zastupitelé za zbytečnou. Vladimír Javorský (KSČM) se svěřil, že si připadá jak v pohádce o tom, jak dědeček měnil, měnil až přeměnil a že dobře ví, že posudek se dá udělat různě.

„Vadí mi na tom to, že ho panu Hadamczikovi dáváme prakticky zdarma. Tento pozemek má pro něj mimořádně velkou cenu, protože sousedí s jeho jiným pozemkem, který koupil za deset milionů a určitě dobře ví, že tento pozemek má cenu nejméně stejně velkou,“ řekl zastupitel s tím, že pozemek v srdci města považuje za rodinné stříbro, které nemělo být nikdy prodáno.

Jak zdůraznil, byl jedním z těch, kteří nesouhlasili ani s prodejem parkoviště přímo majiteli hotelu a prosadili alespoň jeho dražbu. Tu ostatně jako řešení místo směny navrhl i Rudolf Chamráth (KDU-ČSL).

Pavla Brady (CHZ-VM) se zase přímo zeptala, proč město mění pozemky v centru města za pozemky, které vlastně ani nepotřebuje. Kanalizace totiž povede pod zemí.

Odpověděl jim náměstek primátora Jaroslav Horák (ČSSD): „Nechci polemizovat se znaleckými posudky, já jim prostě věřím. Město už se snaží v oblasti Stříbrného jezera pozemky dlouhodobě získávat a toto je další krok k tomu, abychom byli úspěšní. Tyto investice se nám pak vrátí.“

Jeho slova ale na kolegy nezapůsobila a zastupitelé bod směny pozemků neschválili.