Momentálně jsou ovšem priority nastaveny trochu jinak. A to hlavně z toho důvodu, že vypověděly službu některé vozy.

„Když se na podzim roku 2014 Martin Víteček stal opavským primátorem a seznamoval se s městskou policií, bylo mu řečeno, že právě sanitka by strážníkům ulehčila práci. Myšlenky na její pořízení stále jsou, bohužel před nedávnem se objevily problémy s našimi vozidly. Museli jsme pořídit jeden nový vůz a zakoupení druhého nás ještě čeká.

Prioritní tedy byly jiné záležitosti," konstatovala tisková mluvčí Městské policie Opava Petra Stonišová a dodala: „Jestliže převážíme takové osoby, používáme igelity, aby nedošlo ke znečištění interiéru. Přesto je mnohdy neuvěřitelné, co po některých osobách v autech zůstane.

Vše se musí nechat důkladně vyčistit a vydezinfikovat. V sanitce by manipulace s takovými lidmi byla podstatně jednodušší. Problém jinak máme spíše s bezdomovci."

Městská policie Hlučín nad nákupem sanitky nepřemýšlí. Pokud strážníci totiž narazí na silně podnapilého člověka, přivolají záchrannou službu. „Jestliže je nutné převézt tyto lidi například do nemocnice, vždycky voláme záchranku. Do kontaktu s našimi služebními vozy tedy nepřichází," uvedl velitel hlučínských městských policistů Luděk Olšovský, který ještě řekl, že žádné problémy 
v Hlučíně nejsou ani s bezdomovci:

„Na území města jsou celkem tři, z toho dva dlouhodobě na LDN. Jeden se pohybuje tři dny ve městě, týden je pak 
v nemocnici a podobně."

Sanitní vozidlo by se naopak možná pro některé případy hodilo vítkovským strážníkům. Čas od času totiž také narazí na osoby, které jim znečistí služební vůz. „I přesto zakoupení takové sanitky nemáme v plánu. Zadní část našeho automobilu totiž máme přizpůsobenou 
k převozu těchto lidí. Máme tam kožené sedačky, které jsou snadno omyvatelné.

Úklid vozu pak má na starosti daná hlídka, která kromě toho používá dezinfekční prostředky," popisoval vedoucí strážník Městské policie Vítkov Roman Mišáček, podle něhož je četnost převozů do nemocnice nebo na protialkoholní stanice různá: „Jsou měsíce, kdy nevyjíždíme ani jednou, jindy třeba čtyřikrát pětkrát.

Sem tam se potýkáme i s agresivními jedinci, kteří se kolem sebe snaží například kopat. Většinou nám na voze způsobí menší škody v řádech stokorun. Nedávno nám ale jeden člověk poničil dveře, čímž se škoda vyšplhala k několika tisícům."