Do sauny se nevejdou.

„V sauně jsem byl naposledy uplynulé úterý a díky snížení kapacity se před jejími dveřmi mačkalo zhruba deset lidí, kteří čekali, dokud se neuvolní místo. Mám pocit, že úpravy byly provedeny laickým způsobem," říká jeden z pravidelných návštěvníků sauny Oldřich Dušek.

Připomínky se nevyhnuly ani místnosti s párou. „I tam se vejde výrazně méně lidí, navíc se musí obsluhovat senzor, který páru do místnosti pouští," pokračuje Dušek.

Jeho názor sdílí i další příznivci saunování. Mezi ně patří i Jiří Prokeš. „Saunu v městských lázních navštěvuji s menšími přestávkami již desátou sezónu. Byla to pro mě dostupnější varianta v porovnání s konkurencí. Teď ale zvažuji, že saunu vyměním," připojuje svůj názor Prokeš.

Podle vedení města ale byla kapacita sauny a páry ještě před opravou zbytečně velká. „Vzhledem k návštěvnosti sauny v minulosti byla její velikost trochu předimenzována. To, jak byly prostory obrovské, nedávalo smysl," uvedl ještě před začátkem rekonstrukce náměstek primátora Dalibor Halátek.

S tím ale například Jiří Prokeš nesouhlasí. „Několikrát jsem šel už na druhou hodinu a prázdno rozhodně nebylo. Například kolem šesté hodiny bylo před opravami plno. Nevím, odkud přišla informace, že by kapacita nebyla naplněna," diví se Prokeš.

Radnice zastává ten názor, že nový prostor a zvýšená kvalita zařízení splní svůj účel. „Zlepšení wellness zóny by mělo opavské městské lázně posunout do standardů, které jsou u tohoto typu bazénu úplně normální," dodává Dalibor Halátek.