Je to tak. Statutární město Opava ve skutečnosti koupilo pouze část budovy Slezanky, další část už má patřit několika dalším majitelům.

Co na to radnice? „Všechny pozemky, které jsou pod celým komplexem budov, jsou města. To je klíčové vlastnictví. V podílovém soukromém vlastnictví je pouze budova, ve které zjednodušeně řečeno sídlí společnost Tempo, dříve Jednota,“ vysvětluje celou záležitost mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

Otázkou zůstává, jaký mají tito majitelé zmíněné části objektu názor na plánovanou rekonstrukci. K možnostem patří výkup nebo příspěvek na celkovou přestavbu celého bloku.

„S podílovými vlastníky probíhají jednání o řešení,“ lakonicky konstatoval Šindler.

Jak celá záležitost dopadne, zatím není jasné. „V tomto případě se nejedná o žádnou kuloárovou věc, protože byla veřejně projednávaná již několikrát na zastupitelstvu při prodeji Slezanky a mluvilo se o ní i před prodejem,“ dodává Šindler.

Město Opava si v souvislosti s koupí Slezanky vzalo úvěr ve výši 400 milionů korun. Z této částky zatím odkoupilo tu část Slezanky, která patřila podnikateli Škamradovi.