Metanol z Opavy?

Smrtící směs byla vyrobena v Moravskoslezském kraji, kde konkrétně, zatím kriminalisté neprozradili s tím, že vyšetřování stále pokračuje. Spekuluje se o tom, že metanol se šířil z Opavy, ze skladu místní firmy Fros ZPS. Policisté tady před několika dny zabavili přes šest tisíc litrů metanolu, který má v Moravskoslezském kraji na svědomí už patnáct lidských životů.

Firma se brání

Majitelé firmy tvrdí, že s jedovatou látkou nemají nic společného.

„Nalezen u nás byl, ale patří jedné pražské firmě," vysvětluje jednatel opavské firmy Fros ZPS David Fládr. Společnost, která zaměstnává zdravotně postižené, pracuje pro zákazníky nejenom z Moravskoslezského kraje. Pro jednu pražskou firmu míchá a také balí nemrznoucí směs do ostřikovačů. Právě na její výrobu se mimo jiné metanol používá.

Policisté získali „řetězovou reakcí" podezřelých kontakt na majitele pražské firmy, a ten je pravděpodobně nasměroval na Opavu.

„Minulý týden ve čtvrtek přišli celníci s policisty do našeho skladu a na rampě našli barely, čitelně označené nápisem metanol," konstatuje David Fládr. Vzali je spolu s průvodními doklady a následovala inventura.

„Všechny údaje souhlasily a množství látky dané do ostřikovačů i zbylé v barelech na decilitr odpovídalo dokladům," konstatuje právní zástupce firmy Fros Michael Bartončík. Upozorňuje, že firma dodržuje při nakládání s touto nebezpečnou látkou všechny technologické a bezpečnostní předpisy a vede přesnou skladovou evidenci. Proto může pohyb metanolu kdykoliv a komukoliv doložit.

„S žádným pančovaným alkoholem rozhodně nemáme nic společného a s policisty i celníky maximálně spolupracujeme. Nalezený metanol patří firmě, se kterou spolupracujeme, a je určený k úplně jiným účelům než k výrobě vražedného alkoholu," uzavírá David Fládr.