VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezi oceněnými učiteli byl také ředitel opavské zemědělské školy

Opava - V prostorách Slezskoostravského hradu bylo 28. března oceněno třicet pedagogů škol a školských zařízení Moravskoslezského kraje.

1.4.2008
SDÍLEJ:

Opavské barvy mezi oceněnými učiteli hájil Arnošt Klein.Foto: Jiří Hartmann

Jedním z vyvolených byl ředitel opavské Masarykovy střední zemědělské školy a Vyšší odborné školy zemědělské Arnošt Klein.

„Pocity během předávání cen byly nádherné a současně i motivující. Za svůj prioritní úspěch považuji dobudování přístavby pro modernizaci výuky, ale ocenění patří současně i všem pedagogům naší školy. Dokázali zvládnout náročné úkoly, spojené s rozšířením vzdělávací nabídky a modernizací výuky zejména v oblasti biologie,“ konstatuje ředitel Klein, který je právem považován za jednu z nejvýraznějších pedagogických osobností v oblasti středního a vyššího odborného vzdělávání v Moravskoslezském kraji.

Významně se zasadil o zřízení vyšší odborné školy, která je jediná svého druhu v republice. Se svým pedagogickým sborem se podílí na projektu jednotného zadání závěrečných zkoušek Kvalita 1 a jeho přínos vysoce oceňuje nejenom Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, ale též Národní ústav odborného vzdělávání a další partneři.

Arnošt Klein má rovněž výrazný podíl na činnosti Moravskoslezského centra odborného vzdělávání pro rozvoj venkovského prostoru, které vzniklo jako jedno ze dvou pilotních center daného zaměření v České republice. Tradice oceňování pedagogů vznikla v roce 2002 a letošní sedmý ročník se uskutečnil za přítomnosti krajského hejtmana Evžena Tošenovského, jeho náměstkyně pro oblast školství Jaroslavy Wenigerové a ředitelky Krajského úřadu MSK Evy Kafkové.

Autor: Jitka Hrušková

1.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vysypávání volební urny během voleb do poslanecké sněmovny.
SLEDUJEME ON-LINE
66

VOLBY 2017 V KRAJI: Incident se selfie, kolaps v komisi... Odhad účasti - 57 %

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Tak už jsme na světě

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Svá tajemství odhalil poslední pozůstatek opavského hradu – Müllerův dům. Objeveno bylo třeba také pravěké sídliště a pohřebiště v Loděnici.

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení