Klání je to mezinárodní. „V letošním ročníku je přihlášeno 178 soutěžících ze sedmnácti různých týmů z celé republiky, a dokonce i z Polska,“ prozradila místopředsedkyně spolku a vedoucí Mažoretek AMA Opava Eva Dudová. Výkony budou hodnotit rozhodčí České federace mažoretkového sportu.

„Jsou to zkušení rozhodčí, jeden z nich bude v zácviku, v nepostupových soutěžích se tak nováčci připravují na klasický nároďák, který pak probíhá od března,“ pokračovala.

Nepostupové soutěže jsou pravidlem v mažoretkovém sportu. „Stejně jako mají například ve fotbale přátelská utkání, tak my máme právě tento druh klání. Bereme je jako přípravu a otrkání se v nových choreografiích, zjištění drobných nedostatků tak, ať vše stihneme dopilovat ještě před první kvalifikací,“ uzavřela Eva Dudová.

Soutěž je veřejnosti přístupná, vstupné činí 80 korun pro dospělé a děti mají vstup za 40 korun, do tří let pak zcela zdarma. Soutěž začne v devět hodin ráno a předpokládaný konec je kolem 17. hodiny.

Soutěžní kategorie jsou rozděleny podle věku a výkonnostních tříd. Soutěž je určena jak pro začínající, tak pokročilé i zkušené mažoretky.