Soutěž sice nevyhrál, ale skončil čtvrtý mezi čtyřmi superfinalisty, a bude tak reprezentovat Českou republiku v zahraničí.

Michale, co přesně vaše umístění znamená?

Znamená to pro mě v první řadě velký úspěch a splnění snu umístit se mezi čtyřmi superfinalisty. Současně se pro mě teď otevřou pomyslné dveře s příležitostmi natáčet, fotit a podobně. Je jen na mně, jak s tím naložím.

Je pro vás čtvrté místo překvapením nebo jste to, jak se říká, očekával?

Každý chtěl vyhrát, ať už to na obdiv dával, nebo ne. Já jsem samozřejmě chtěl také být první a dal jsem tomu maximum, takže to mohlo dopadnout maximálně o tři příčky lépe. I tak jsem samozřejmě šťastný a je to pro mě úspěch. Kromě čtvrtého místa jsem získal ještě dvě vedlejší ceny, a to sponzora a cenu internetového serveru.

Michal Žůrek soutěží pod číslem šest.
Bude Muž roku z Opavy?

Předpokládám, že pátečním finále to nekončí. Jaké teď budete mít povinnosti?

Jako Mistr Supernational budu reprezentovat naši zemi na mezinárodní soutěži. Kluci z minulých ročníků Muže roku na nich bývají velmi úspěšní, tak uvidím, jak dopadnu já. Další povinnosti jsou společenské akce a události, kde jsme jako finalisté zváni.

A vaše dojmy z finálového večera?

Říkali nám, ať si jej užijeme na maximum, že je to jednou za život a hrozně rychle to uteče. A taky že ano. Finále mě moc bavilo, užil jsem si i afterparty, kdy jsem s vítězem Matyášem Hložkem slavil až do pozdních ranních hodin.

Jak vlastně finále probíhalo?

Mělo několik disciplín. Všichni jsme se na začátku uvedli společnou choreografií, následovalo představení porotě a publiku, rozhovor se známou osobností, volná disciplína, promenáda v plavkách a spodním prádle a závěrečná přehlídka ve smokingu. Pro svou volnou disciplínu jsem zvolil silovou gymnastiku v páru, která sklidila opravdu velký úspěch. Podíl na něm ovšem nemohu upřít Romanu Rossimu, který se mnou vystoupil a Aleši Blažejovi, který mne všechno naučil.

Karolína Mališová (na snímku v růžovém topu) nakonec ze zdravotních důvodů pětikilometrovou trať neběžela.
Modelka a bloggerka Karolína Mališová: Na Opavsko se budu vždycky ráda vracet

Kdo vás do Náchoda doprovodil?

Na finále se přijela podívat nejbližší rodina a přátelé z Velkých Heraltic, Opavy a Brna. Brácha se svou přítelkyní neopomněli rozvěsit z divadelního balkonu banner. Této podpory si velmi cením, protože cesta do Náchoda je opravdu krkolomná a děkuji všem, že pro mou podporu vážili takovou cestu.

Dobře se znáte také s fotbalovým útočníkem Liborem Kozákem. Byla jedna z gratulací i od něj?

S Liborem jsme velmi dobří přátelé a byl mou velkou duševní oporou už při přípravách na casting, za což si ho velmi vážím. Sledoval finále online a podporoval mě zprávami do zákulisí (smích). Gratulací mi přišlo mnoho a nestíhal jsem na ně ani odepisovat. Ta Liborova mezi nimi byla rovněž.

Už jste stihl svůj úspěch oslavit?

Měl jsem milé přivítání doma v Heralticích, kde mě po dietě čekala svíčková na smetaně s knedlíkem. Velké oslavy zatím neproběhly, kromě večírku po finále v Náchodě. Tam to ale bylo hektické, nestihl jsem se věnovat rodině a přátelům. Své srpnové narozeniny jsem zatím také neoslavil, takže dvojí oslava se teprve uskuteční.

Zuzana Němcová ukazuje na jeden z květináčů, odkud se květiny kradou. Foto:
V Opavě se kradou květiny přímo z městských květináčů