Pondělní zasedání opavského zastupitelstva místy připomínalo zápas. Kamenem úrazu se stala žádost SFC Opava o mimořádnou dotaci ve výši šesti milionů korun. Nynější vedení klubu v čele se šéfkou představenstva a náměstkyní primátora Pavlou Brady to odůvodňovalo výpadkem v tržbách, nutností vyřešit závazky za předchozí období a finančně společnost stabilizovat.

Brady se při tom odvolávala na špatné vedení klubu bývalým generálním manažerem klubu Pavlem Hadamczikem. „Poté, když nastoupilo nové představenstvo, udělala se vnitřní kontrola. Prokázalo se, že jsou zde závazky vůči hráčům a nejsou zajištěni sponzoři. Dotace pomůže splatit dluhy z minulosti a už se dělají opatření k šetření ve společnosti,“ tvrdila Brady s tím, že o závazcích klubu se dozvěděla pozdě.

Proti tomu se však ohradil například Marek Veselý: „Dnes, paní náměstkyně, lžete, když říkáte, že jste nebyla informována! Všechny informace byly celou dobu k dispozici.“ Veselý byl i nadále jedním z nejčastějších kritiků Pavly Brady v rozpravě.

Druhým, a ne-li ještě větším, byl Zbyněk Stanjura (ODS): „Proč nemáme předložen rozpočet na tuto fotbalovou sezonu? Teď dostanete šest milionů, a z čeho bude žít klub dál?“

Další vlna kritiky se pak na náměstkyni snesla za to, že neuměla během deseti měsíců sehnat pořádné sponzory. Zajistila jen menší, kteří svými příspěvky dali dohromady pro klub nevysokou částku zhruba půl milionu. Na otázky a slovní výpady se Brady snažila chvílemi odpovídat, ale většinou bez efektu.

Stanjura dával najevo nechuť žádost o dotaci schválit. Těsně před hlasováním však zmizel. Návrh tedy nakonec po více než dvou hodinách prošel a své miliony fotbalový klub obdrží.