Složitá rekonstrukce se přitom mimo jiné týká druhé střelecké místnosti a hlavně osazení originální střílny pro československý protitankový kanón Škoda vz. 36.

„Střílna byla poničená výbuchem, a proto ji bylo nutno znovu strojně opracovat," říká předseda klubu Pavel Chráska. Nelehkého úkolu se ujala ostravská firma ČV prototyp, které se nakonec podařilo takřka nemožné.

Střílna byla ze srubu vyzvednuta, převezena do Ostravy a tam byla vyfrézována na moderních strojích podle původní výkresové dokumentace. Teď je už zpátky ve srubu a čeká na své osazení, které proběhne v nejbližších dnech.

„Střílna váží 1 500 kilogramů a její stěhování chodbičkami bunkru, širokými 90 centimetrů, rozhodně nebylo jednoduché," vzpomíná Pavel Chráska. Do střílny bude umístěn už zmíněný pevnostní kanón, který se podařilo získat díky zahraniční spolupráci. Rekonstrukce srubu zahrnuje i jiné části objektu, například ubikace, strojovnu nebo filtrovnu.

Ukázka ke kulatému výročí vzniku československých legií je připravovaná na 6. září. Návštěvníci si ve srubu prohlédnou výstavu mapující vznik a význam legií a dočkají se hodně zajímavého programu, tvořeného ukázkami boje a cvičení.

Bojová ukázka jim představí na zemi průběh první světové války a ve vzduchu souboj historických letadel. Cvičení československé armády z roku 1938 bude předvedeno s dobovými uniformami vojáků i s technikou zapůjčenou Vojenským historickým ústavem a různými sběrateli.