V průběhu tohoto týdne zaměstnanci technických služeb ještě provádějí poslední přípravy a úklid, aby se v pátek již naplno mohla rozjet minigolfová sezóna 2015.

„Po prvotním hrubém úklidu a vyhrabání listí jsou umyty všechny hrací dráhy a okolní chodníky tlakovou vodou," popisuje přípravy hřiště provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek a upřesňuje: „Opraveny a obnoveny jsou také poškozené nátěry překážek, popřípadě jsou vyměněny části hracích drah."

Areál minigolfu byl vybudován jako součást městské plovárny v 70. letech minulého století. Jen v minulém roce ho navštívilo přes pět tisíc amatérských golfistů. Ceny vstupného zůstanou v letošním roce stejné jako v minulosti. Návštěvníci si tedy jeden okruh mohou zahrát za třicet korun.

A těšit se mohou i na novinku. Tou je možnost zahrát si minigolf i ve večerních hodinách o víkendech v době od 20 do 22 hodin. "Minigolf bude otevřen až do konce září a uzavřen bude pouze v případě trvalého deště a nízkých teplot.," uzavírá Girášek.