Obě dvě jsou krásné, tmavovlasé a z Opavska. Michaela Dihlová a Kateřina Knopová o víkendu bojovaly o titul Miss v soutěžích krásy. Ani jedna bohužel nezvítězila.

Dvacetiletá Michaela Dihlová z Kozmic má za sebou dlouhou cestu. Už odmala měla sen mít jednoho dne na hlavě korunku České Miss. Dvakrát to zkusila a nevyšlo jí to. Michaela se ale nevzdávala, zkusila to napotřetí a probojovala se až do samotného finále. Má za sebou soustředění, Thajsko a samotný finálový večer, který se odehrál v sobotu v pražském Hudebním divadle Karlín. Moderovala jej dvojice Jaro Slávik a Gabriela Partyšová.

Vystoupila také celá řada známých osobností jako je Karel Gott nebo hudební skupina Mandrage. V porotě zasedli kromě ředitelky soutěže Michaely Maláčové například Roman Šebrle nebo Martin Dejdar. Že nezvítězila? To jí nevadí. Za velké vítězství považuje už samotné finále.

„Tak to prostě chodí, bylo nás čtrnáct a vybrala se ta nejhezčí,“ nezněla včera vůbec zklamaně Michaela. „Jsem se svým výkonem spokojená. Celou dobu jsem se držela svého motta, že si to chci celé užít, a tak se taky stalo. Je to pro mě skvělá zkušenost,“ uvedla Michaela Dihlová.

Jediné, z čeho je Michaela trochu posmutnělá je, že se nedostala do první sedmičky, tudíž ji diváci mohli pozorovat jen ve dvou disciplínách a po zbytek večera už nikoliv. Přesto ale měla možnost se představit, pozdravit všechny v Kozmicích a předvést svou postavu v rudých plavkách.

Nedostalo se tak bohužel ani na její medailon, který se točil v Thajsku. Michaela si v něm vyzkoušela, jaké je to být pravá thajská masérka. „Naučila jsem se pár hmatů, bylo tu super. Do Thajska se určitě někdy znova vydám na dovolenou,“ pochvalovala si.

Soustředění v zahraničí si užila i proto, že s ostatními soutěžícími vycházela bez sebemenších problémů. Velice blízká jí také byla absolutní vítězka, Tereza Chlebovská ze sousedního Krnova. „Terezka byla moje jasná favoritka, moc jsem jí to přála. Je moc skromná a hodná,“ svěřila se Michaela.

O den dřív v nedalekém Havířově bojovala o titul Miss Reneta Opavanka Kateřina Knopová. Ani ona na korunku nedosáhla. Vítězkou se stala Tereza Franková z Ostravy. Soutěž Miss Reneta má za úkol vybrat nejkrásnější středoškolačku z celé republiky. Letošní dvacátý ročník nesl podnázev Duhové šílenství, takže v Havířově to doslova hrálo barvami. Celým večerem provázel nesmrtelný princ Jan Čenský.

Na rozdíl od Michaely byla Kateřina k vidění po celý finálový večer, takže stihla předvést svou volnou disciplínu, kde zatančila. Své pohybové dovednosti předvedla také při společném zumba tanci.