Přestože Opava letos žádné přímé zastoupení nemá, klání se zúčastní dvě krásky ze Střední školy hotelnictví a gastronomie Šilheřovice. Šestnáctiletá Michaela Horváthová a sedmnáctiletá Kateřina Hrabčáková pocházejí z Ostravy.

První jmenovaná se zajímá o modeling, tanec a také fotbal. Z muziky si ráda poslechne r'n'b', rapp a disco. Kateřina Hrabčáková zase o sobě říká, že má se světem modelingu a soutěží krásy minimální zkušenosti. Pro web Miss Reneta studentka oboru kosmetické služby uvedla, že její nejmilovanější kratochvílí je tanec.

„Začínala jsem folklorem, pak přišel aerobik, disco dance a teď jsem roztleskávačka hokejového klubu v Třinci", sdělila Kateřina. Když zrovna netančí, ráda si odpočine u dobré knížky, ať už je od Shakespeara nebo od E. L. Jamese.

Kromě Kateřiny a Michaely se do finále dostalo dalších deset dívek a byly vybrány dvě náhradnice. Finále celé soutěže se uskuteční v pátek 4. dubna od devatenácté hodiny v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově Podlesí. Mezi hosty budou například Jan Čenský, Gabriela Gunčíková, Josef Laufer nebo Vladimír Hron.

O soutěži Miss Reneta internet budete moct za pár dní ale rozhodovat i vy. Od 22. února se spouští na webových stránkách hlasování, kde můžete studentky z Opavska podpořit.

V minulých letech náš region už například reprezentovaly Klára Paletová, Kateřina Knopová nebo Karolína Mališová.