Příznivci vodáckého sportu nemusí smutnit. Špatnou zprávou pro ně sice v minulém týdnu byla informace, že voda do Moravice nepoteče a řeka tak nebude sjízdná, ale ani tato skutečnost organizátory v plánech na uskutečnění letního kanoistického sjezdu v sobotu 28. a v neděli 29. července neodradila.

Moravice sice zůstane prázdná, lodě se však i s posádkami přemístí na nedalekou řeku Opavu.

Startuje se v Háji

Maškarní splutí toku začne v Háji ve Slezsku. Akce se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu - Sportuj s námi.

„Červencový sjezd Moravice jsme začali pořádat v roce 2005. Později nás napadlo, že by bylo fajn odložit modrobílá trička, tedy vodácký stejnokroj, a proto letos už posedmé vyplujeme v nejrůznějších maskách a převlecích. Této akce se pravidelně účastní více než tři tisíce vodáků, z toho asi polovina dětí. A silnou účast očekáváme i letos, ačkoli se tentokrát pojede Opava,“ konstatoval Adam Šindler ze spolku Campanula vodáci, který sjezdy pořádá.

Na Opavu podle něj mohou vyrazit všechny typy kajaků, kanoí i rafty. Z Háje budou lodě vyplouvat v sobotu i v neděli od 9 do 11 hodin.

Na maškarním sjezdu nesmí chybět ani soutěž o nejlepší masku. Posádky musí kromě nápaditého převleku či nazdobení lodě úspěšně splout jez v Háji, na kterém proběhne focení.

Nejlepší snímky pak budou uveřejněny na webu a Facebooku Campanuly. Vítězové se mohou těšit na poukázky na vodácké vybavení.