Ve hře jsou například následující. Mlžítka v centru města, dovybavení dětského hřiště ZŠ Englišova, dětské a workoutové hřiště v Suchých Lazcích, úprava cesty za vojenským splavem, obnova školní zahrady v MŠ Čajkovského, rozšíření fitness zóny v Městských sadech, nová časomíra v tělocvičně ZŠ Mařádkova, rozšíření dětského hřiště v Malých Hošticích, taneční parket pod širým nebem.

Nově otevřené krematorium zvířat Ostrava, 3. května 2024, Ostrava.
První zvířecí krematorium v kraji. Takto probíhá poslední rozloučení s mazlíčky

Dále jsou v plánu: doplnění herních prvků dětského hřiště na náměstí Slezského odboje, úprava parčíku u křížení ulic Mlýnské a Ovocné, hřiště pro jaktařské děti, workoutové hřiště na ZŠ Otická, úprava parčíku v Těšínské ulici, street art malba u vstupu do krytého bazénu, doplnění herních prvků pro děti na hřišti na křižovatce ulic Mlýnská a Ovocná, outdoorové hřiště pod ZŠ Vrchní, modernizace minigolfu v Městských sadech nebo Stezka dovednosti.

Supermarket Biedronka v polských Głuchołazích, ilustrační foto.
Vyrazíte do Polska? Obchody jsou u nás 8. května zavřené, u sousedů ne

Příjem nápadů skončil 1. března a nyní se zjišťuje, které z nich splnily podmínky a mohou být předložené k veřejnému hlasování. To bude spuštěno v pondělí 3. června ve 12 hodin a potrvá do 17. června. „I letos jsou podané zajímavé i originální návrhy. Hlasující čeká těžké rozhodování,“ míní Michaela Býmová z odboru rozvoje města a strategického plánování opavského magistrátu, který má projekt Nápady pro Opavu na starosti.

Vybrané návrhy budou uvedeny v život do konce příštího roku. Opava na to vyčlenila 1,5 milionu korun, přičemž maximální náklady na jeden projekt jsou 750 tisíc korun.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

SERIÁL: Na kávě v Opavě, 1. díl: Bez Máma mele kafe by to nebyl Ptačí vrch

Zdroj: Deník/Kateřina Součková