„Důvodem je zvýšení bezpečnosti chodců. Řidiči tady totiž parkují v odstavných pruzích v těsné blízkosti přechodů anebo dokonce přímo na nich. Chodci tak při přecházení nemají přehled o situaci na silnici, protože jim auta zabraňují ve výhledu,"vysvětlil náměstek primátora Josef Stiborský.

Betonové zábrany označené reflexním žlutočerným nátěrem se proto objevily právě v odstavných pruzích. Výhodou je, že jejich instalace nevyžadovala žádný zásah do současného značení a dají se přemístit.

„Nyní musíme ověřit, nakolik se v dané lokalitě osvědčí a jestli budou mít očekávaný přínos pro bezpečnost chodců. Pokud by tomu tak nebylo, můžeme je kdykoliv odstranit a instalovat na jiných místech," doplnil Stiborský.

Vedení města stálo bezpečnostní opatření 182 tisíc korun. Silnice totiž nepatří městu a to si muselo části vozovky pronajmout od Ředitelství silnic a dálnic.

Podle lidí v okolí to ale není zbytečná investice. „Chodím tudy denně, a i když řidiči většinou dávají přednost, z jedné strany jsem dobře neviděla přes zaparkované auto. Teď je to mnohem lepší," chválí nový bezpečnostní prvek Jitka Urbanová.