Móda a styl není jen pro ženy, ale také pro muže. Proto si tentokrát stylistka Iveta Pavelková vzala pod lupu čtyřiačtyřicetiletého Martina Petreně z Budišova nad Budišovkou. Vlasy mu upravovaly profesionálky z kadeřnictví Klier a stylové oblečení mu propůjčil obchod Friends & Rebels.

Profesionálky z Klieru radí
Martin má jemné vlasy. Slušet mu bude krátký sestřih a jemné krytí šedin pánskou barvou v odstínu středně hnědá. Může i používat pastu na styling.

.

Stylistka Iveta Pavelková radí
Martin je středně vysoký, sportovní postavy, sluší mu jak krátké, tak i dlouhé kalhoty s ohledem na roční období (léto, zima). V létě bych volila světlou barvu (tričko, kalhoty), která zvýrazní Martinovo hezké opálení.

Jak se oblékat na formální akce?
K jeho opálení jsme vybrali světle růžovou košili a kravatu v téže barvě s vínovými detaily. Kravata by měla končit na sponě pásku. Vždy by se mělo dodržet pravidlo – jaké boty, takový pasek, tzn. černý pásek – černé boty.

K obleku by měl být pásek co nejjednodušší, zapomeňte na ohromné výrazné spony.

Co nosit na každý den?

Jedná se o tzv. casual styl – uvolněnější, sportovněji laděné oblečení vhodné na každodenní nošení (tričko s límečkem, jednobarevné kalhoty či neroztrhané džíny). Vybrali jsme béžové kalhoty s rovným střihem nohavic, které jsme doplnili tmavším modrým tričkem s barevnými proužky.

Ke kalhotám jsme zvolili tmavě modré polobotky, které nám dokonale ladily s tričkem. Na léto pro muže doporučuji světlejší barvy kalhot doplněné jinou kontrastní barvou či naopak – tmavší kalhoty a světlejší tričko.

.

vlevo (formální akce): košile (990 Kč), kravata (290 Kč), pánský oblek (4490 Kč), pásek (520 Kč), boty (RENO – 1699 Kč)
vpravo (každodenní): polokošile (590 Kč), kalhoty (1390 Kč), boty (RENO – 1349 Kč)