„Mladí lidé, kteří chtějí něčeho dosáhnout, měli u Modelu dveře vždy otevřeny. Náš závazek v rámci Aliance pro mladé je pokračováním této tradice," říká šéf regionu Central Walo Hinterberger Společnost Model dělá pro mladé lidi hodně.

Mimo jiné podporuje sportovní aktivity dětí a mládeže, studentům dává šanci napsat diplomové práce i získat praxi a do svého Inovačního centra přijala absolventy vysokých uměleckých škol.

První akci opavský závod Model pro studenty už zajistil

Čtyřiadvacet studentů opavské Střední školy umělecké a průmyslové z oborů Průmyslový design a Tvorba hraček a herních předmětů prošlo 12. listopadu v rámci exkurze závodem a formou workshopu se seznámilo s vlnitou lepenkou, kterou závod vyrábí a zpracovává jako obalový materiál.

Studenti si pak formou experienciální hry vyzkoušeli práci ve skupině a při stavbě mostu z lepenky mohli nahlédnout do tajů skupinové dynamiky. Odpolední část vyplnil návrh obalu na vybraný předmět, který autoři museli ve dvouminutovém časovém intervalu prezentovat před spolužáky a pedagogy.

Absolvovali i test z angličtiny, při kterém byli konfrontováni s požadavky výrobní praxe. Účastníci sobě i druhým dokázali, že jsou schopni rozdělit si týmové role, spolupracovat a vytvořit kreativní řešení. Jejich zájem o papírenský průmysl bude opavský závod Model Obaly v dalších letech systematicky podporovat.

Podle plánu by se „prváci" měli seznamovat s firmou Model Obaly a předmětem jejího podnikání, druhé ročníky by se měly účastnit prvních workshopů s praktickými výstupy a třetí poznají technologickou přípravu výroby.

V maturitním ročníku by Model nejlepším z nich umožnil vypracovat ročníkovou práci. Nedílnou součástí spolupráce bude testování znalostí angličtiny, při kterém studenti zjistí, do jaké míry je úroveň jejich jazykových znalostí dostatečná k uplatnění na konkrétní pracovní pozici.

Model Obaly zaštítil wokrshop pro vysokoškoláky

Personalisté opavského závodu Model Obaly organizačně 27. listopadu zaštítili workshop pro šestatřicet studentů vysokých škol z Olomouce, Ostravy, Zlína a Brna. Součástí teoretické přednášky byla také praktická prezentace vedoucího technologie provozu hladkých a kašírovaných skládaček.

Opavský závod Model Obaly bude na podobných aktivitách pravidelně spolupracovat několikrát do roka.