Úkol pro malé účastníky má vánoční téma a spočívá ve výtvarném ozdobení makety vánočních kaprů. Tato předloha z pětivrstvé hnědé lepenky, dodaná Modelem, bude dlouhá třicet centimetrů a techniku zpracování si každý soutěžící může zvolit sám.

Školy už kapří makety dostávají a děti je v hodinách výtvarné výchovy budou zpracovávat do konce listopadu. Tři nejlepší autoři z každé školy budou Modelem věcně odměněn a jejich spolužáci dostanou sladkosti.

Se základními i mateřskými školami v Opavě a okolí má Model Obaly už tradiční spolupráci. „Snažíme se žít s Opavany a většinu našich akcí zaměřujeme na děti, které podporujeme velmi rádi. Letos jsme zajistili velikonoční soutěž v malování lepenkových vajíček a teď jsme vybrali kapra jako symbol Vánoc.

Kolekci nejhezčích a nejzajímavěji pomalovaných exponátů si nafotíme pro své potřeby a vrátíme je zpátky školám. V podobných akcích chceme pokračovat také v příštím roce a už pro ně hledáme vhodná témata i formy,“ říká pracovnice marketingu Vanda Myšáková.

Na Mikuláše pošle Model už počtvrté do ulic města patnáct světců s brašnami plnými papírových leporel betlémů a drobných sladkostí. Vyrobil celkem osm tisíc betlémů a Mikuláši je budou dětem rozdávat od 14 do 17 hodin.

Den před Mikulášem dostane lízátka a pastelky od Modelu také 1 425 dětí z opavských „mateřinek“. Zkrátka nepřijdou ani dospělí, protože opavský Pack Shop rozešle do všech domácností a firem v Opavě, v Hradci nad Moravicí a v Kravařích vánoční dáreček v podobě zafóĺiovaného betlému, který umožňuje rychlé složení k ozdobení prostoru pod vánočním stromečkem.

Také lednoví tři králové budou mít při Tříkrálové sbírce na hlavách korunky z bílé hladké lepenky a šat jim budou zdobit papírové komety ze žluté vlnité lepenky. Celkem pět tisíc korunek a tři tisíce papírových komet vyrobil Model zdarma pro všechny tříkrálové koledníky z Ostravsko-opavské diecéze.