Náš čtenář se ptá takto: „Primátor řekl, že jedním z benefitů který tento krok Opavě přinese, je urychlení severního obchvatu města. To by mě zajímalo jak se to projeví? Opavia (Mondelēz) snad tuto stavbu podpoří organizačně a finančně?"

Z odpovědi primátora Zdeňka Jiráska (ČSSD) vyplývá, že se jedná o příslib kraje týkající se část severního obchvatu města. Díky přísunu dvoumiliardové investice do Opavie se tento severní obchvat stává krajskou prioritou. „Severní obchvat by se tedy měl začít budovat co nejdříve. Mimo jiné i proto, že má návaznost na přístupové cesty k Opavii," řekl primátor.

Z jeho odpovědi tedy vyplývá, že majitel Opavie, firma Mondelēz International, se na stavbě severního obchvatu s největší pravděpodobností podílet nebude.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy zasílejte na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na rybníčku 56, Opava nebo na e-mailovou adresu redakce.opavsky@denik.cz.