Moštování je v posledních letech velice oblíbené, není divu, čerstvý jablečný mošt je vynikající nápoj obsahující řadu vitamínů. Ceny za zpracování jsou navíc velice příznivé, v průměru zaplatíte okolo pěti korun za litr moštu. Lahodnou šťávu z vlastních jablek si nechává lisovat každoročně také Jan Václavík. „Zatím jsem si odvezl mošt ze zhruba osmnácti kilo jablek a ještě snad něco posbírám. Chutná celé rodině, především vnoučatům,“ uvedl.

Mošt se dá i uskladnit

Čerstvý mošt vydrží zhruba tři dny. „Já si jej doma ale ještě buď převařím a uložím v plastových lahvích do sklepa, kde vydrží podstatně déle, nebo někdy také zmrazuji,“ podělil se o své zkušenosti Jan Václavík.

Loni rozjely moštárny sezonu o něco dříve a o zákazníky neměli nouzi. Letos si zatím vystačí s několika hodinami týdně, stejně jako v moštárně v Oticích, která má několik desítek let dlouhou tradici.

„Prozatím si vystačíme s jedním moštovacím dnem v týdnu, konkrétně je to pondělí od 14 do 17 hodin. Období jablek teprve začíná, tak nával není extra velký. V případě potřeby jsme schopni přidat více dnů či se domluvíme se zákazníky individuálně,“ informovala Eliška Šulová za otické zahrádkáře. Minimální množství jedné dávky, ze které si zájemci budou chtít nápoj vyrobit, je alespoň patnáct kilogramů.

„Z desíti kilo pak získáme v průměru sedm litrů moštu,“ vypočítala Šulová s tím, že ale samozřejmě záleží na odrůdě a čerstvosti ovoce. Volat mohou zájemci na telefonní číslo 737 344 281.

Pravidelně ve čtvrtky od 16 do 18 hodin vyrábějí mošt také ve Štěpánkovicích. „Ovoce se nejdříve nadrtí, pak se lisuje. Mošt si zákazníci odvážejí ve svých nádobách a odnášejí si i vylisované zbytky jablek,“ sdělil předseda štěpánkovických zahrádkářů Emil Kurka. Jablka nemusí být v moštu jedinou přísadou. „Mnozí si přinášejí také hrušky. Někdy lisujeme i domácí hroznové víno, ale to se pak dále využívá spíše k výrobě vína,“ uzavřel Emil Kurka.

Dnes startuje lisování také například v Mokrých Lazcích. Objednávky přijímají na telefonních číslech 720 674 717 a 778 110 143.

Více než padesátiletou tradici má opavská moštárna v Olomoucké ulici. Letos však její brány zůstaly zájemcům uzavřeny.