Tito vyznavači rychlé jízdy na dvou kolech však myslí také na pomoc potřebným, a proto se každý rok nese sraz takév charitativním duchu. Ani v tomto roce tomu nebylo jinak. Peníze se vybíraly tentokrát na malou Karolínku Dejovou, která je na invalidním vozíčku.

„Podařilo se nám vybrat celkem 20 252 korun, což je rekordní částka. Peníze obdržela babička Karolínky a nakonec za ně bude pořízena nová sedačka do auta. Ze zbytku peněz pak budou Karolínce hrazeny rehabilitace, protože ty jí velmi pomáhají a bohužel nejsou hrazeny pojišťovnou," poznamenal jeden z organizátorů akce a prezident klubu Beskydští nájezdníci Ozzef Garba.

Víkendového srazu se účastnilo více než 1100 motorkářů, kteří nezapomněli ani na tradiční vyjížďku.

„Vyjížďka kolem vojenského prostoru Libavá měla mezi účastníky velký úspěch. Stejně tak tomu bylo i při motoshow Lukáše Petráčka, při které bylo náměstí v Budišově téměř zaplněno. Co se kapel týká, největší potlesk sklidila skupina Rammstein tribute show z Jablonce nad Nisou, což je revivalová kapela známé německé skupiny," pokračoval Ozzef Garba.

Sám také uznal, že akce byla takto úspěšná jistě i díky počasí, které bylo ukázkové, a doplnil, že už nyní s radostí očekává další ročník Moto Hadinka.

Veronika Bernardová