Během loňského roku tato skupina nafotila speciální kalendář Motorkáři dětem. Na snímcích se nacházeli motorkáři se svými dětmi v různých komických situacích.

„Fotografie vznikaly v Dolní oblasti Vítkovic. Byla to velká zábava, ale hlavně činnost pro dobrou věc. Chtěli jsme pomoci Aničce, Honzíkovi, Julince a Terezce, kteří neměli tolik štěstí," popisoval záměr vzniku Motorkářů dětem jeden z členů motorkářského klubu Martin Moravec, jenž pochází z Kobeřic.

Nakonec se vyrobilo celkem 500 kusů a do jednoho se je podařilo prodat. Všechny peníze nakonec putovaly na podporu čtveřice zmíněných dětí. Jednalo se o částku ve výši 100 tisíc korun.

Před nedávnem začal vznikat také kalendář na příští rok, jehož cílem je znázornění návratu do minulosti. „K focení jsme si vybrali nádherný areál muzea Slezský venkov v Holasovicích. Pan Dehner nám vyšel vstříc a my se tak mohli pustit do focení. Prostředí bylo ideální.

Využili jsme i nedaleké školy. Zvětšili jsme například nákresy konstrukcí motocyklů a povedlo se nám sestylizovat fotografii, kde se malé děti o této problematice učí," usmíval se Martin Moravec, podle něhož si náklady na kalendář hradí členové Motorkářů dětem sami, ojediněle pak narazí na nějakého sponzora, který rovněž přispěje.