Motorkáři se pokaždé dostaví v hojném počtu. Akce se v minulých letech s velkým úspěchem a odezvou veřejnosti konala na Stříbrném jezeře. „Počasí sice naše plány poněkud zkomplikovalo, ale naštvaní nejsme. Spíš jsme už nadržení, až konečně vyjedeme," usmíval se jeden z organizátorů Tomáš Balhar.

V minulých letech byla účast skutečně hojná. Jednou dokonce na sraz dorazilo 1500 motorkářů. Letos se počítá s podobnou návštěvou. Dostavit se může prakticky každý, kdo vlastní motocykl jakékoliv kubatury. „Vítáni jsou skutečně všichni motorkáři. Neděláme žádné rozdíly," mínil dále.

Celá akce zaznamená už svůj sedmý ročník. Opět se bude konat jízda městem. „Všechno je nahlášeno. Neměl by být žádný problém. Bude nás doprovázet policie," pokračoval Tomáš Balhar.

Zahájení motorkářské sezony v Opavě má už svůj přesně daný program. Začátek je naplánován na 10. hodinu. Od 11.30 do 12.30 proběhne vystoupení kapely Uran, které po půlhodinové přestávce bude pokračovat od 13.00 do 14.00. Mezitím farář požehná všem motocyklům. Společná jízda městem začne ve 14.30. Vstupné činí 20 korun.

Část vybraných peněz se stane příspěvkem na novou speciální autosedačku pro osmiletého Vojtíška Petruláka, jenž trpí dětskou obrnou. Další část vstupného pak bude věnována Dětskému domovu v Opavě.

Celá akce má své pravidelné účastníky. Sedmašedesátiletý důchodce z Kateřinek Oldřich Dušek už zažil čtyři srazy. Také letos by na zahájení motorkářské sezony nechtěl chybět. „Loni jsem jel na svém už třiapadesát let starém pionýru. Atmosféra byla výborná. Hlavně na Masarykově ulici před kostelem svatého Ducha, kde probíhalo žehnání motocyklů. Tyhle akce mám skutečně rád. Často jezdím na podobné srazy, které se konají v okolí Opavy," doplnil Oldřich Dušek.