„Na místo vyjela opavská posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl i vrtulník z Ostravy. Dvaašedesátiletý muž podle všeho spadl z lešení u domu. Úraz však nikdo neviděl a postižený byl nalezen až po pádu. Zasahující záchranáři u něj zjistili poranění hlavy, příznaky svědčily i o poranění mozku. Vyloučit nebylo možno ani poranění páteře,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Protože se stav muže rychle zhoršoval, musel jej lékař uvést do umělého spánku, zaintubovat a převést na přístrojem řízenou ventilaci.

„Po provedení dalších úkonů v rámci přednemocniční neodkladné péče byl muž převzat na palubu vrtulníku a letečtí záchranáři zajistili jeho šetrnou přepravu do ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil Humpl.

K události byli přivoláni také opavští policisté. Podle všeho se muž zřítil nešťastnou náhodou.

„Prověřováním záležitosti nebylo prokázáno, že by na pádu měla podíl jakákoli jiná osoba. Poškozený byl v té době na provizorním lešení sám a opravoval střechu domu, přičemž patrně udělal špatný krok vzad a spadl z výšky 2,25 metrů na zem,“ konstatoval mluvčí opavské policie René Černohorský.

Stav muže byl ve středu odpoledne vážný.

„Pacient leží na neurochirurgické klinice a jeho stav je nadále vážný, další podrobnosti nemůžeme sdělovat,“ uvedl ve středu krátce po čtrnácté hodině Jiří Albrecht z tiskového oddělení Fakultní nemocnice.